Premi a la innovació en comunicació farmacèutica

El nostre equip sempre es manté a la recerca de la millora continuada, també en farmàcia. La Dra. Anna Altés i la farmacèutica d’atenció primària Rita Puig han estat reconegudes pel projecte “Microcàpsules informatives: una forma innovadora de compartir informació farmacoterapèutica” a la vuitena edició dels premis de La Unió a la Innovació en Gestió 2017.

La iniciativa ha rebut el 1r premi en la categoria Polítiques d’eficiència en recursos. Les microcàpsules són breus informatius, compartits pels canals de comunicació interna del CAP a l’equip mèdic, per difondre de forma àgil i precisa les novetats relatives a mesures d’optimització de la prescripció farmacèutica.

L’acte de lliurament va tenir lloc durant la cloenda de l’Assemblea General de La Unió, en desembre de 2017. 

Més informació: La Unió